Konuşmacılar

Konuşmacılar

Ayşe Ünal

Reklam Yönetmeni, Yapımcı, Anima İstanbul

Ayşe Ünal Anima’da reklam yönetmeni ve yapımcı olarak çalışmaktadır. Kötü Kedi Şerafettin filmi yönetmenliğini paylaştığı Mehmet Kurtuluş'la birlikte ilk uzun metraj animasyon filmidir.

Sunum: Kötü Kedi Şerafettin Filmi Yapım Hikayesi

Benoit Neu-Faber

Simülasyon Uygulama Mühendisi, Autodesk

Simülasyon alanında 25 yıl üzerinde deneyimi olan Benoit, farklı yapısal çözümleri uygulamada 10 yıl geçirmiştir. 2005 yılında Blue Ridge Numerics’e (CFdesign) katılmıştır ve CFD, Sim Mechanical, Helius’u içeren satınalma sonrası Autodesk bünyesinde görevine devam etmektedir.

Sunum: Simülasyon – Üretimin Geleceği için Kilit Süreç

Callan Carpenter

Global Satış ve Hizmetler Başkan Yardımcısı, Autodesk

Callan Carpenter, Autodesk’in global büyük müşterilerinden sorumlu başkan yardımcısıdır. Mimarlık, mühendislik & inşaat sektörü, üretim sektörü ve eğlence sektörlerindeki en büyük müşterilerimize çözümler sağlayan tüm Autodesk ürün ve hizmetlerinin satış yöneticisidir. Autodesk’ten önce Callen, 22 yıl boyunca yarı iletken ve elektronik endüstrilerinde çalışmıştır.

Sunum: Tasarım Dünyasının Geleceği

Cihan Gülaç

Bilişim Liderleri Akademisi Kurucusu

Cihan Gülaç, Bilişim Liderleri Akademisini kurmadan önce 3 yıl boyunca Bilge Adam Şirketinde Autodesk programlarının eğitmenliğini yaptı ve çeşitli projelerde yer aldı, görevinden ayrılarak 6 ay süren Destek Holding bünyesinde Destek Akademi projesinde proje müdürü olarak görev aldı ve son olarak 3 yıl evvel Bilişim Liderleri Akademisini kurdu, aynı süre içerisinde Autodesk Türkiye Topluluğunda ‘’moderatör’’ ünvanına sahip oldu. Autocad, 3DSMax, 3 Boyutlu yazıcılar ile makaleler hazırlamaktadır. Anadolu Üniversitesi Radyo ve televizyon programcılığı ve Bahçeşehir Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü Mezunu olan Cihan Gülaç aynı zamanda Autodesk - Autocad ve 3D Studio Max Programlarının uluslararası sertifikalarınında sahibidir.

Sunum: 3 Boyutlu Yazıcı Teknolojileri

Diego Tamburini

Üretim Endüstrisi Stratejisti, Autodesk

Diego Autodesk’de Üretim Endüstrisi Stratejisti görevini yürütmekte ve Autodesk’in üretim vizyonunu tanımlamak için endüstri ihtiyaçlarına ve trendlerine odaklanmaktadır. Aynı zamanda medya ve endüstri analistleriyle ilişki içinde konuşmalar, yazılar üreterek Autodesk’i fikir liderliği alanında temsil etmektedir.

Sunumlar:
Nesnelerin İnterneti “Internet of Things”
Üretimde Yeni Dönem

Doğa Akkuş

Mimari, Mühendislik, İnşaat (AEC) Sektörü Satış Yöneticisi, Autodesk

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezuniyet sonrası TAV Yeşilköy Dış Hatlar projesinde saha deneyimi kazandı. Illinois State Üniversitesinde işletme yüksek öğrenimi tamamladıktan sonra 5 sene Amerika da IT sektöründe çalıştı. 2005 de Türkiye ye geri dönüş sonrası Satış ve İş Geliştirme Yöneticiliği, Proje Yönetim Danışmanlığı pozisyonlarında görev aldı. Autodesk bünyesine katılmadan önce 4 sene Oracle Primavera da EMEA bölgesinde teknik satış danışmanlığı ve son olarak Türkiye Satış Yöneticiliği görevlerinde bulundu. Şu anda Autodesk Türkiye ekibinde Mimari, Mühendislik, İnşaat (AEC) sektöründen sorumlu satış yöneticisi olarak çalışmaktadır.

Sunum: Türkiye ve Dünyadan Sektör Değerlendirmeleri

Emin Cenal

MFG İş Geliştirme Koordinatörü, Autodesk

Marmara Üniversitesini bitirdikten sonra bilişim sektöründe birçok farklı firmada görev alan Emin Cenal, Üretim Sektöründen Sorumlu Is Geliştirme Müdürü olarak Autodesk Türkiye satış ekibinde görev alıyor. Ayrıca Emin Cenal’in satış ve pazarlamadaki başarılarına yönelik birçok ödülü de bulunuyor.

Sunum: Türkiye ve Dünyadan Sektör Değerlendirmeleri

Eran Çakan

Bilişim Liderleri Akademisi Kurucusu

Eran Çakan, Bilişim Liderleri Akademisini kurmadan önce 4 yıl boyunca Pulver Kimya San.Tic.A.Ş.de Kalite Müdürlüğü görevini üstlenmiştir. Görevinden ayrılarak Dekon Incentive & Events Firmasında Art Director pozisyonunda bulunmuştur, 3 Yıl önce Bilişim Liderleri Akademisini kurarak bu alanda yoluna devam etmektedir. Işık Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinden mezun olan Eran Çakan aynı zaman da Autodesk 3D Studio Max Programının uluslararası sertifikalarınında sahibidir.

Sunum: 3 Boyutlu Yazıcı Teknolojileri

Erdinç Çiftçi

Mimar/ Kurucu Ortak, Bold Mimarlık

2000 yılında YTÜ Mimarlık bölümünden mezun oldu. 2010 yılında WAF Üretim, Enerji ve Geri Dönüşüm kategorisinde Yevlakh Tohum Tesisi ile birincilik ödülünü kazandı. Bakü Olimpiyat Stadyumu, Bakü Çelik Fabrikası ve Balaken Yem Fabrikası projelerini tasarladı ve yönetti. 2011 yılında Bold’u kurdu. Bold’da tüm projeler, hem işlev, hem de yalın bir mimari hedeflenerek çağdaş bilgi, malzeme ve teknoloji kullanılarak tasarlanmaktadır. Bu amaçla projeler ilk fikirden, şantiyeye kadar BIM ortamında, kendi bünyesindeki mimari, statik ve mekanik, elektrik ekipleri tarafından tasarlanıp projelendirilmekte ve ilgili tüm disiplinlerle koordinasyon bu ortak sistemle sağlanmaktadır. Bu sayede yüksek verimlilik ve kalite elde edilmekte, zaman ve bütçe en yüksek performansla yönetilmektedir. Bold’da havaalanı, geri dönüşüm tesisi, karma kullanımlı yapılar ve çeşitli konut projeleri bu sistemle başarılı şekilde üretilmiş ve üretilmeye devam etmektedir.

Sunum: Ercan Havaalanı "Autodesk Green Building Studio"

Erkan Özgür Yılmaz

VFX Supervisor, Anima İstanbul

Erkan Özgür Yılmaz, Anima'da VFX Supervisor'u görevini yürütmektedir. 23 senedir 3B animasyon ve VFX ile ilgilenmekte ve bu alanda hizmet vermektedir. İTÜ Makina Mühendisliği bölümü mezunu olan Özgür, son 8 senedir fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

Sunum: Kötü Kedi Şerafettin Filmi Yapım Hikayesi

Evren Demirci

BIM Yöneticisi, Makine Mühendisi / DEKOGROUP – Yönetim Kurulu Başkanı

Dumlupınar Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Evren DEMİRCİ daha sonra İstanbul Üniversitesi Liderlik ve Küresel Girişimcilik alanında MBA master’ını tamamlamıştır. 2009 yılında Deko Proje firmasını kurmuş ve mekanik tesisat proje danışmanlık alanında günümüze kadar 6 milyon m2 yi aşan projeyi tamamlamıştır. 2010 yılından beri firmasında tüm proje tasarımları sadece Autodesk Revit ile tasarlanmaktadır. Evren DEMİRCİ 20 Kasım 2012 tarihinde KOSGEB ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen Kobi ve Girişimcilik Ödüllerinde Yeni Nesil Mühendislik ve BIM Revitmep çalışmalarıyla 1108 kurumsal firma arasından yılın genç girişimcisi kategorisinde finale kalarak başarı sertifikasıyla ödüllendirilmiştir. Halen Bir çok firmaya ve profesyonele Revitmep eğitimleri , BIM ve Revit danışmanlığı yapmaktadır.

Sunum: NEF 22 Projesi Revit MEP Çözümleri

Hany Shabana

AEC Teknik Uzman, Autodesk

Yapı Mühendisliği alanında M. Sc. Derecesi olan Shabana, Autodesk Ortadoğu’da yapı ve inşaat çözümlerinden sorumlu AEC Teknik BIM Uzmanı’dır. İnşaat, danışmanlık ve mühendislik yazılımı firmalarındaki rolleriyle AEC endüstrisinde 10 yılı aşkın deneyime sahiptir.

Sunumlar:
Herkes için Koordinasyon "BIM 360 Glue ve Navisworks"
Farklı Firmaların Revit Üzerinde Beraber Çalışması "Collaboration for Revit"

Kıvanç Kızıldemir

ProjeTasarım Müdürü, Electron

Kıvanç Kızıldemir, Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde lisans öğrenimini tamamlamıştır. İş makineleri sektöründe Proje Mühendisi unvanıyla ülkede bir ilk olan yeraltı maden yükleyicisi LH 217’yi dizayn etmiş, ardından Ar-Ge ve Proje Mühendisi unvanlarıyla endüstriyel tartım otomasyonu ve endüstriyel toz boya uygulamaları sektörlerinde CAD mühendisi ve CAE analisti olarak çalışmıştır. Halen İYTE’de yüksek lisans öğrenimine devam eden Kızıldemir, Electron firmasında ‘Toz Boya Uygulama Tesisleri Tasarımında Akıllı Montaj Programlama ve Dizayn Verileri Yönetimi’ projesine eş-liderlik etmekte ve Proje Tasarım Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

Sunum: Tasarımda Otomasyon

Mehmet Kurtuluş

Kurucu, Yaratıcı Yönetmen, Anima İstanbul

Mehmet Kurtuluş, 1995 yılında Anima'nın kurucuları arasında yer aldı, halen hem yaratıcı yönetici hem de yönetici pozisyonunda olduğu Anima'da 500'ün üzerinde reklam filmi yönetti. 2016 yılında yönetmenliğini üstlendiği Anima İstanbul yapımı Kötü Kedi Şerafettin filmi vizyona çıktı.

Kötü Kedi Şerafettin Filmi Yapım Hikayesi

Mert İlkin

Design, Concept Design, Color and Material Supervisor, Ford

1997 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nden mezun olduktan sonra Ford - Otosan tasarım bölümünde “otomotiv tasarımcısı” olarak işe baslamıştır. Yurtdışında çesitli zamanlar Ford bünyesindeki tasarım stüdyolarında birçok Ford projesinde uzun süreli görev almıştır. “Tasarım Ekip Lideri” olarak Ford Cargo Ağır Ticari Kamyon, Transit, Transit Connect, Transit Torneo, Transit Corrier projelerinde aktif rol oynadı. Halen Ford – Otosan, Ürün Geliştirme Tasarım Stüdyosu’nda yeni tasarım projelerinde “Tasarım , Concept ve Renk Desen Ekip Lideri” olarak görevine devam etmektedir.

Sunum: Otomotiv Tasarım Süreci ve Otomotiv Tasarımında Kullanılan Tasarım Tool'ları

Mustafa Murteza

İnşaat Mühendisi – Kontrol Amiri, İ.B.B. Raylı Sistem Daire Başkanlığı

Mezuniyetinin ardından çeşitli projelerde saha mühendisi ve proje mühendisi olarak görev aldıktan sonra, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama Müdürlüğü Raylı Sistemler Proje grubunda on bir yıl süre ile çalışmıştır. 2012 yılından itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistemler Daire Başkanlığı Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğünde Kontrol Amiri olarak görev almaktadır. Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey metro projesi Kontrol Amiri’dir.

Sunum: Yeni Kabataş-Mahmutbey Metro Hattı Projesi "Autodesk Revit”

Mohammad Abou Assali

Mimari, Mühendislik, İnşaat Sektörü Teknik Satış Yöneticisi, Autodesk

İnşaat Mühendisliği ve Bilgi Teknolojileri alanında Beirut Amerikan Üniversitesi’nden derecesi bulunan Mohammad, Kanada Satınalma Yönetimi Birliği’nden (PMAC) Tedarik Zinciri Yönetimi diplomasına da sahiptir ve sertifikalı bir Proje Yönetim Profesyonelidir (PMP). En yenileri Yeni Doha Uluslararası Havalimanı (NDIA) ve Lusail Otobanı olmak üzere Katar’da çeşitli mega altyapı projelerinde çalışmıştır.

Sunumlar:
Stingray ve Infraworks 360 ile Görselleştirme
Infraworks 360 ve Civil 3D ile Tek Yönlü İş Akışlarını Geride Bırakın

Murat Tüzüm

Autodesk Türkiye Ülke Lideri

Tüzüm, Autodesk bünyesine katılmadan önce beş yıl boyunca DS SolidWorks Corp.’ta Türkiye ve Yunanistan Bölge Satış Yöneticisi olarak görev yaptı. Şirketin Türkiye operasyonunun kurulma sürecini yönetti. Tüzüm daha önce de Adobe’nin Türkiye Distribütörü Medyasoft Bilgi Sistemleri’nde eğitim sektöründen sorumlu satış yöneticiliği ve IBM Türk yazılım grubunda çeşitli pozisyonlarda görev aldı. Fizik bölümü mezunu olan Murat Tüzüm, aynı zamanda Işık Üniversitesi’nden Executive MBA diploması sahibidir.

Sunum: Açılış Konuşması

Niyazi Kemer

Uygulama Mühendisi, Autodesk

Türkiye’de 2009-2012 yıllarında Autodesk Revit Architecture ile yapılan en büyük iki projenin BIM müdürü olan Niyazi Kemer, 2004-2009 yıllarında çeşitli projelerde mimari tasarım şefi görevini yürütmüştür. 3 yıllık Revit eğitmenliği deneyimiyle şu anda Autodesk Türkiye’de AEC Teknik Uzmanlığı yapmaktadır.

Sunumlar:
Mimaride Görselleştirmenin Önemi ve Autodesk Görselleştirme Araçları
“Insight 360, Live Design, Formit 360”
Farklı Firmaların Revit Üzerinde Beraber Çalışması "Collaboration for Revit"
Mimari, Mühendislik ve İnşaat Sektörleri için Veri Yönetimi

Olivier Bayle

Mimari, Mühendislik, İnşaat Sektörü Teknik Uzmanı, Autodesk

Yapısal tasarım ve basit inşaat şemalarından ileri derecede teknik mühendislik projelerine kadar farklı alanlarda 19 yılın üzerinde deneyime sahip olan Bayle, Autodesk’e gelmeden önce çelik, beton ve kereste tasarımında inşaat mühendisi rolündeydi. Şu anda BIM çözümler, iş akışı entegrasyonu ve 3B görselleştirmede en iyi uygulamaları geliştir, çarpışma/çakışma belirleme ve 5B inşaat simülasyonlarında müşterilerle iletişim halindedir.

Sunumlar:
Mimarlar için Dynamo ile Görsel Programlama
İnşaat Mühendisleri için Dynamo ile Görsel Programlama

Saniye Öktem

Yüksek İnşaat ve Harita Mühendisi, BIM Koordinatörü, Prota Mühendislik

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği ve Harita Mühendisliği bölümlerinden lisans, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Yapı İşletmesi bölümünden master derecesi ile mezun olmuştur. Çalışma hayatına Prota Mühendislik’te proje yönetim ve koordinasyon ekinde görev alarak başlamıştır. 2015 yılından bu yana BIM konusunda hizmet vermekte olan Prota Mühendislik’te BIM Koordinatörü olarak görev almaktadır.

Sunum: Yeni Kabataş-Mahmutbey Metro Hattı Projesi "Autodesk Revit"

Taylan Dedeoğlu

Mimari, Mühendislik, İnşaat / Medya ve Eğlence Endüstrileri Satış Yöneticisi, Autodesk

Galatasaray Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi’nde İktisat okumuş ve South Dakota State University’de Ekonomi yüksek lisansını tamamlamıştır. Tekstil, Teknoloji, Mobilya, Bilişim gibi çeşitli sektörlerde Türkiye’nin önde gelen firmalarında satış ve pazarlama iletişimi yöneticiliği alanlarında üstün başarılar göstermiştir. 2007 yılında göreve başladığı Autodesk’te Türkiye, İsrail, Kuzey Afrika gibi ülkeleri de içeren farklı görevlerde bulunmuştur. Halen de AEC (Mimari, Mühendislik, İnşaat) ve M&E (Media ve Eğlence) Endüstrileri Satış Yöneticiliği pozisyonunda görev yapmaktadır.

Sunum: Türkiye ve Dünyadan Sektör Değerlendirmeleri

Timuçin Ersin Taşdemir

Autodesk Türkiye Teknik Satış Uzmanı

Timuçin Ersin Taşdemir, lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisliği üzerine derece ile tamamladıktan sonra özellikle üretim endüstrisinde çeşitli firmaların bünyesinde çalışarak tecrübe edindi. Autodesk’e katılana kadar Simülasyon ve Veri Yönetimi ürünlerinden sorumlu Uygulama Mühendisi olarak çalıştı. Bu süreçte teknik başarıları sayesinde Elite Application Engineer ödülüne layık görüldü. Autodesk bünyesindeki üretim ürünlerinden sorumluluğu simülasyondan tasarıma, veri yönetiminden CAM uzmanlıklarına kadar geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır.

Sunumlar:
Fusion 360 ile Tasarım Mühendisliği
Ürün Tasarım Sürecindeki Tüm Problemleriniz için Tek Bir Çözüm - Autodesk Inventor
Ürün Tasarım Çözüm Paketi ile Fabrika Optimizasyonu

Tobias Benzing-Morche

Autodesk Bölgesel CAM Satış Müdürü

Tobias; 2,5 yıldır InventorHSM, HSMWorks & Fusion Autodesk CAM ürünleri Bölgesel Satış Yöneticiliği görevini sürdürmektedir. Autodesk’ten önce, Solidworks iş ortaklarından birinde 6 yıl boyunca CAD/CAM/CAE & PDM yazılımları satış yöneticiliği görevini üstlenen Tobias, HSMWorks, SolidCAM ve InventorCAM ürünlerinde uzmandır. Tobias, Güney Alabama Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümünden pazarlama uzmanlığıyla mezun olmuştur.

Sunum: HSM ile CAM’in Geleceği

Tolgay Hıçkıran

Kalite Güvence Mühendisi, Electron

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Endüstri Sistemleri Mühendisliğini bitirdikten sonra King's College London' da Mühendislik Yönetimi yüksek lisans programını bitiren Hıçkıran, çalışma hayatı boyunca şirketlerin işlemlerini yalın bakış açısıyla değiştiren ve işlemlerin hızlanmasını sağlayan görevler üstlenmiştir. Electron' da, Autodesk Inventor, Autodesk Vault ve AutoCAD ürünleri arasında veri alışverişinin sağlanması ve dizayn otomasyonunun gerçekleştirilmesi konusunda üçüncü parti yazılımlar yazmaktadır.

Sunum: Tasarımda Otomasyon

Turgay Oğuş

Gelişmiş Üretim Teknolojileri Bölüm Lideri, Autodesk

1992’den bu yana CAD tasarımcısı, talaşlı imalat teknolojileri; satış, destek ve eğitim hizmetleri ile CADCAM sektöründe yer almaktadır. A.Ü. İşletme Bölümünü tamamladıktan ve 1998-2012 yılları arasında 14 sene ÇAĞ CADCAM firmasında satış müdürlüğü pozisyonunda Delcam CADCAM çözümlerinin Türkiye’de pazarlama faaliyetlerini yürüttü. Delcam firmasının 2012 yılı itibari ile Türkiye Ofisini açmasının ardından Delcam Türkiye Kurucu Genel Müdürü olarak görevini yerine getirmiştir. 2014 yılında Delcam’ın Autodesk bünyesine katılmasının ardından Autodesk Türkiye şirketinde Gelişmiş Üretim Teknolojileri bölüm liderliği görevini devam ettirmektedir.

Sunum: Autodesk Gelişmiş CAM Çözümleri

Umut Aktaş

Proje Tasarım Mühendisi, Electron

Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu olan Umut Aktaş yaptığı akademik çalışmaları parametrik modellemeler üzerinedir. Bugüne kadar döküm, otomotiv, tesis kurulumu gibi farklı sektörlerde üretimin ve tasarımların matematiksel modellerini oluşturmuştur. Üretimin matematiksel modelinin oluşturulmasına bağlı olarak hat dengeleme sistemlerinin kurulmasına kadar süreçlerde görev almış ve öncülük etmiştir. Şimdi ise Electron firmasında çalışmakta ve Inventor programında toz boya tesisinin matematiksel modelini oluşturmakta buna bağlı olarak tasarım ara yüzleri geliştirmektedir.

Sunum: Tasarımda Otomasyon

Ümit Balaban

BIM Yöneticisi - Anel Grup

YTÜ Makine Mühendisliğinden mezun olan Ümit Balaban, 2008 senesinde GrafCAD Bilgisyar’da Autodesk Revit MEP Ürün Sorumlusu olarak çalışma hayatına başlamıştır. 2012-2016 yılları arasında Yapı Proje Uygulama (YPU) firmasında Makine Mühendisi ve BIM Yöneticisi olarak önemli projelerde görev almış, 2016 yılından itibaren ANEL Grup bünyesinde uluslararası ve yerel projelerde BIM Yöneticisi olarak çalışma hayatına devam etmektedir. Aynı zamanda 2009 yılından itibaren MMO bünyesinde ve çeşitli şirketlerde eğitim vermekte ve tesisat sektöründeki birçok firmaya BIM ve Revit Danışmanlığı yapmaktadır.

Sunum: Autodesk Revit MEP - Dynamo ile Gelen Başarı

Vijay Raina

AEC Teknik Uzman, Autodesk

Hindistan, Ortadoğu ve Güneydoğu Asya bölgelerinde 15 yılın üzerinde AEC endüstrisi alanında deneyimi bulunmaktadır ve Autodesk Singapur ofisinde 4 yılı aşkın AEC Teknik Uzman göreviyle Dubai'ye katılmıştır. Makina Mühendisi olan Raina’nın Autodesk’e katılmadan önce Bahreyn’de Tilke için MEP ve BIM Müdürlüğü alanında geniş çaplı deneyimi bulunmaktadır.

Sunumlar:
Herkes için Koordinasyon "BIM 360 Glue ve Navisworks"
Vault - Veri Yönetimi Vault nedir? Vault'a Neden İhtiyacım Var?